Ústí sobě! má své vítěze - Spousti

Ústí sobě! má své vítěze

Všichni návštěvníci MFF Jeden svět v Ústí nad Orlicí 2016 měli možnost svými vstupenkami rozhodnout, jaký projekt získá výtěžek právě ze vstupného Jednoho světa.
Z 1 500 diváků bylo odevzdáno celkem 754 hlasů, tedy 50%. Velkou radostí pro nás pak bylo sledovat diváky, kteří projekty ještě v Malé scéně pročítali a nebo se na festival vraceli, protože zapomněli hlasovat.
Princip participace (spolutvoření a spolurozhodování) se tedy díky aktivitě účastníků přihlášených projektů a díky zájmu diváků Jednoho světa podařilo naplnit.

Návštěvníci festivalu své vstupenky rozdělili takto:
1. Kondiční cvičení bez bariér – 169 vstupenek (22%)
2. Osvěta o autismu – 138 vstupenek (18%)
3. Foodbreaker – 123 vstupenek (16%)
4. Je to můj život – 112 vstupenek (15%)
5. Z Ústí až na konec světa – 107 vstupenek (14%)
6. Divadlo: Občanský průkaz – 77 vstupenek (10%)
7. Galerie QUO – 28 vstupenek (4%)

Celkový výtěžek vstupného určený pro program Ústí sobě! činí 61 300,- Kč. Vzhledem k částkám, o které jednotlivé projekty žádaly, můžeme finanční podporu darovat prvním dvěma projektům. Tedy Kondiční cvičení bez bariér a Osvěta o autismu.

Za Spousti bychom chtěli poděkovat jak přihlášeným projektům Ústí sobě!, tak i všem divákům, kteří vhodili svůj hlas do hlasovacího boxu. Náš spolek velmi stojí o podporu aktivních lidí našeho města, proto za Spousti deklarujeme připravenost pomoci i ostatním projektům v jejich realizaci. Nepůjde už sice o podporu finanční, ale budou-li mít zájem, rádi poskytneme např. naše propagační a komunikační kanály, praktickou pomoc našich členů a vzhledem k našim zkušenostem se nebojíme nabídnout i radu či mentorskou podporu :-).

Věříme, že tento první ročník programu Ústí sobě! odstartuje novou tradici a zároveň že přináší a bude přinášet festivalu nový hodnotný rozměr.
Těšíme se na další ročník festivalu, při kterém opět dostane každý příležitost přijít se svým nápadem, který bude korespondovat s cíli programu Ústí sobě!

Celou tiskovou zprávu k výsledkům Ústí sobě! si můžete přečíst níže.
Komentáře

Zpět na stránku aktualit

© 2014 Dominika Čermáková