Způsob výběru - Spousti

Způsob výběru

Vaše peníze, Váš hlas

Způsob rozhodování o tom, který projekt získá finanční podporu, je založen na principech participativní demokracie. Tyto principy v reálu znamenají, že každý platící návštěvník Jednoho světa Ústí nad Orlicí získává právo hlasovat pro projekt, který by si přál, aby byl realizován. Koupí každé vstupenky se tak návštěvník podílí na vytváření grantového fondu festivalu a zároveň získává možnost hlasovat pro svůj preferovaný projekt. Každá vstupenka přitom znamená jeden hlas. Pokud si návštěvník zakoupí vícero vstupenek, získává tím zároveň i vícero hlasů.

Anotace všech přihlášených projektů usilujících o finanční podporu z výtěžku Jednoho světa Ústí nad Orlicí budou vystaveny v sekci Přihlášené projekty a současně před hlavním festivalovým kinosálem v Malé scéně v Ústí nad Orlicí. Možnost hlasovat tak bude mít každý platící návštěvník a to do připravené urny v místě a čase projekce dokumentů Jednoho světa v Ústí nad Orlicí.

S koncem projekce posledního dokumentu budou všechny hlasy spočítány a sestaveno výsledné pořadí všech projektů. Podpořeny pak budou projekty s největším počtem vašich hlasů, od prvního, přes druhý, třetí a to až do vyčerpání celého grantového fondu festivalu, tedy do vyčerpání všech peněz, které se na Jednom světě 2016 vybraly. (Bude-li tedy první projekt žádat o celou vybranou částku, bude podpořen jenom ten, pokud vybraná částka vystačí na pokrytí rozpočtů většího počtu projektů, podpoříme jích více.) Zapsaný spolek SPOUSTI si ve výjimečných případech vyhrazuje právo krátit rozpočty podpořených projektů a to s cílem podpořit jejich větší počet. Mezi zapsaným spolkem SPOUSTI a řešiteli (popřípadě zákonnými zástupci řešitelů) bude následně podepsána darovací smlouva.

 Výše výtěžků festivalu Jeden svět v předchozích ročnícíchvytezek2016

 

  Přihlášené projekty

 

 

 

© 2014 Dominika Čermáková