Jeden svět 2011 - Spousti

Jeden svět 2011

MFF Jeden svět 2011 v Ústí nad Orlicí

Třetí ročník MFF Jeden svět v Ústí nad Orlicí navázal na úspěch festivalu z předchozích let. I přes mírný propad se podařilo udržet vysokou návštěvnost z 2. ročníku, která tentokrát činila 1870 diváků.

Festival v Ústí probíhal od 10. do 17. 4. 2011, takže byl prodloužen z předchozích 4 dnů na 7. Pro žáky a studenty bylo letos připraveno 17 projekcí taktéž s besedami, na kterých povídali hosté jako Libor Matula ze společnosti AIDS pomoc, Jaromír Fabián – vedoucí sociální péče v Domově pod hradem Žampach, Olga Smirnova z Běloruska a také několik pedagogů z vysokých škol. I pro veřejnost jsme připravili stejný počet projekcí a po pěti z nich proběhly besedy s hosty, kterými byli např. novinářka Petra Procházková, protagonista filmu Jiří Soukup, režisér Vít Klusák či dokumentaristka Olga Sommerová, která měla nad letošním festivalem v Ústí záštitu.

Ani při 3. ročníku jsme nechtěli návštěvníky ochudit o doprovodný program, který byl velice bohatý. Do doprovodného programu byla zahrnuta fotografická výstava Umlčené hlasy, koncert Vypsané Fixy, divadelní představení Putin lyžuje hrané brněnským divadlem Líšeň v divadelním stanu na zahradě Stacionáře a také Namibijský stánek, ke kterému jsme letos poprvé připojili i stánek s fair trade výrobky. Ve stánku s výrobky z chráněné dílny z Namibie se nám podařilo prodat zboží za krásných 11 745 Kč a fair trade zboží bylo prodáno v hodnotě 5 800 Kč.

Díky všem sponzorům a samozřejmě také návštěvníkům nám bylo umožněno darovat Dobrovolnickému centru Světlo 23 470 Kč. DC Světlo působí v Orlickoústecké nemocnici, Domově důchodců ÚO, Stacionáři ÚO a v Domově pod hradem Žampach. Získanou částku tak mohlo použít na povinné pojištění a také na označení dobrovolníků.

FOTOGALERIE z 3. ročníku JS v UO

jeden-svet2011

© 2014 Dominika Čermáková