Ústí sobě 2017 - Spousti

Ústí sobě 2017

Do 2. ročníku programu Ústí sobě se přihlásilo 5 projektů, které míří do různých oblastí společenského života našeho města a které budou usilovat o výtěžek Jednoho světa 2017. Níže se můžete seznámit se všemi přihlášenými projekty.

Během festivalu Jeden svět 2017 hlasovalo 584 diváků, tedy přibližně 34% ze všech návštěvníků.
Své hlasy jste rozdělili takto:

1. Mobilní zahrádky pro seniory – 196 vstupenek (34%)
2. Foodbre@ker – 159 vstupenek (27%)
3. Terapie na těle i na duši – 119 vstupenek (20%)
4. Duševně nemocných se bát nemusíme – 90 vstupenek (15%)
5. 20 let flétnového souboru ACRI TIBIA – 20 vstupenek (4%)

Celkový výtěžek vstupného určený pro program Ústí sobě! byl 65 000,- Kč. Vzhledem k částkám, o
které autoři jednotlivých projektů žádali, obdrží podporu první dva projekty, tedy Mobilní zahrádky
pro seniory a Foodbre@ker.


20let flétnového souboru Acri Tibia

V nedávné minulosti soubor působil a byl při veřejných akcích města, především Ústecké Vánoce, kde byl u začátků, to samé u akce „Město v pohybu“. Soubor by si rád znovu vybudoval své jméno a je ochoten reprezentovat město!…

FOODBRE@KER

Zdravě a chutně – ve škole i doma. Letos se Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo završit svou křížovou výpravu proti nezdravému jídlu ve školních automatech a kioscích. Srdce “výživářů” jásá, ale rodič se drbe ve vlasech a ptá se – co si moje ratolest koupí ke svačině. Podmáslí?…

Terapie na těle i na duši

U nás v Domově se stárne s radostí, proto se snažíme příležitosti k radosti nejen vyhledávat, ale také vytvářet. V loňském roce jsme začali budovat v areálu Domova rehabilitační hřiště – a má úspěch. Díky darům jsme mohli zakoupit rehabilitační stroje na protažení a posílení horních a dolních končetin. Letos bychom…

Mobilní zahrádky pro seniory

Projekt chce vytvořit místo pro pěstování rostlin a současně setkávání osob se stejnou zálibou – doma na pěstování nemají prostory, chtějí se podělit o svoje zkušenosti s ostatními či je pro ně tato činnost z nějakého důvodu o něco obtížnější než tomu bylo dříve…

Duševně nemocných se bát nemusíme

Hlavní myšlenkou našeho projektu je bořit mýty o duševně nemocných. Proto bychom chtěli zorganizovat veřejnou přednášku s Peer konzultanty (člověk s vlastní zkušeností s duš.onemocněním) z jiných neziskových organizací a následně besedovat s veřejností o tématu „duševně nemocní lidé = stigma společnosti“…

© 2014 Dominika Čermáková