„Předkrm“ festivalu Jeden svět - Spousti

„Předkrm“ festivalu Jeden svět

jizdanahrane+waf

Již v březnu se můžete přijít do Malé scény naladit na blížící se festival Jeden svět. V sobotu 28. 3. uvedeme od 18:00 skvělý dokumentární film Jízda na hraně, vítěze diváckého hlasování pražské části festivalu Jeden svět. Neváhejte a přijďte na jedinečný, emotivní dokument o mladé sportovní hvězdě a jejím návratu do života po vážném úrazu hlavy. Vstupné na tento film je zdarma.

Od 20:00 pak následuje charitativní koncert kapely W.A.F. a písničkáře Andrewa Sychry. Oblíbená vysokomýtská klučičí kapela W.A.F. nám zahraje své pop-rockové české písně, zatímco Andrew Sychra obohatí večer svým alternativním folkem. Veškerý výtěžek koncertu je určen pro pana Martina Moravce z Ústí nad Orlicí, který se vyrovnává s vážnými důsledky neúrazového krvácení do mozku. Zamíří k němu i výtěžek vstupného letošního ročníku festivalu Jeden svět. Vstupné na koncert je 80,- Kč. 

A o čem snímek Jízda na hraně vůbec je? Před zimní olympiádou v roce 2010 vrcholí rivalita nejlepších snowboardistů světa – Shauna Whitea a Kevina Pearce. K poměření sil ale nikdy nedojde, Kevin se totiž pár dní před začátkem her vážně zraní při tréninku. Zatímco Shaun získává zlatou medaili, Kevin se pomalu, za podpory rodiny, zotavuje z kritického stavu. Jeho mozek zůstává po nehodě poškozený. Doporučení lékařů je jasné: neriskovat žádný další pád. Ten by totiž v jeho případě mohl být smrtelný. Propadne Kevin znovu své adrenalinové vášni? Bude riskovat další nehodu a tím pádem i potenciální doživotní závislost na své rodině, která si už tak dost vytrpěla? (CSFD.cz)

V sobotu 28. 3. se na vás budeme těšit!

 

Komentáře

Zpět na stránku aktualit

© 2014 Dominika Čermáková