Den opričníka v Roškotově divadle - Spousti

Den opričníka v Roškotově divadle

Den_opričníka2Chceme, aby pro vás Jeden svět v Ústí nad Orlicí byl nejen obohacující v oblasti lidských práv, ale aby to pro vás byl i nezapomenutelný zážitek v podobě zábavy, a proto jsme pro vás pozvali pražské divadelní seskupení Studio hrdinů, které 10. 4. ve 20.00 v Roškotově divadle odehraje divadelní hru Den opričníka v hlavní roli s Karlem Dobrým, jehož výkon je popisován jako mimořádný a jedinečný.

Den opričníka je v inscenaci Kamily Polívkové výstřední exhibicí jednoho herce (Karel Dobrý), kterému asistuje sbor okolo 15 dobrovolníků představujících lid, jehož prostřednictvím Andrej Danilovič – mocný a udatný člen osobní gardy všemohoucího panovníka Gosudara – názorně předvádí publiku své heroické činy spáchané během jednoho běžného pracovního dne. Diváci se tak stávají svědky bizarní estrády plné groteskních výjevů, operních, baletních i komických výstupů, vyprávění krvavých historek, předvádění náboženských rituálů a drogových extází, která však postupně přeroste v přehlídku krutostí a demonstraci absolutní moci, proti níž se nelze postavit. Co začalo ranní toaletou a koupelí v páře, skončí ve vychladlé vodě, kde se vznáší bezvládné tělo se psí hlavou.“ (více o hře)

Předprodej probíhá v ústeckém infocentru na radnici na Mírovém náměstí od pondělí 2. 3. Cena běžné vstupenky je 250 Kč, 200 Kč pro studenty. Kdo dřív přijde, ten dřív mele, tak moc neotálejte, ať máte ta nejlepší místa :).

 

Komentáře

Zpět na stránku aktualit

© 2014 Dominika Čermáková