Praskněte své bubliny - To je Jeden svět 2015 - Spousti

Praskněte své bubliny – To je Jeden svět 2015

CZ_REGIO_VIZUAL_A4_VYSKA_FIT_WEBTento rok je oficiálně již 17. ročník mezinárodního filmového festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Stejně jako každý rok, i letos si klade Jeden svět za cíl odstranit či narušit předsudky, které vzkvétají v hlavách naší společnosti.

Na témata války na Ukrajině, teroristické útoky a s nimi silně diskutovaný Islámský stát nebo narůstající rasismus nejen v Čechách, která se kolem nás nepřetržitě diskutují a nejen na ně, bude reagovat i výběr filmů Jednoho svět 2015.

Jeden svět chce heslem „Praskněte své bubliny“ vyzvat všechny lidi, aby nezůstávali pouze ve svých „bublinách“ a v těch, které nám jsou poskytovány silnými masmédii. Dokumenty, které vám v tomto roce poskytne Jeden svět častokrát ukazují zcela jiný pohled na věc.

Filmy jsou rozděleny do několika kategorií, a tak se můžete těšit na filmy týkající se duševního zdraví zahrnuté do kategorie V zajetí mysli, dále se budeme zabývat vzděláváním, s čímž nám pomohou dokumenty kategorie Co se v mládí naučíš. V sekci Jugoskop se podíváme zpět do bývalé Jugoslavie a tradičně nesmí chybět Moc médií, Takzvaná civilizace týkající se enviromentální tématiky, Cesty ke svobodě, Panorama, kam jsou zahrnuty filmy oceněné zahraničními festivaly a Český pohled.

Jeden svět v Ústí nad Orlicí proběhne již po sedmé, a to ve dnech 8. – 12. dubna 2015. Včera jsme se sešli v Malé scéně a diskutovali nad všemi dokumenty, které vám divákům budeme chtít letos ukázat. Rozhodně se budete mít na co těšit. V následujících dnes filmový harmonogram doladíme, seženeme zajímavé osobnosti, které nám pomohou objasnit spoustu témat, uspořádáme skvělý doprovodný program. Už dnes vám ale můžeme říct, že se 28. 3. můžete těšit na koncert a 10. 4. na divadlo.

Více informací poskytneme brzy, a proto sledujte jak tyto stránky, tak i Facebook.

1. tisková zpráva - Jeden svět 2015 v Ústí nad Orlicí - pdf 2. tisková zpráva - Co čeká diváky Jednoho světa 2015 v Ústí nad Orlicí - pdf 3. tisková zpráva - Sedmý ročník JS v Ústí n./O. klepe na dveře - pdf
Komentáře

Zpět na stránku aktualit

© 2014 Dominika Čermáková