Už je to moc - Ústí chce demisi! - Spousti

Už je to moc – Ústí chce demisi!

Ani v Ústí jsme nemlčeli a připojili se k celostátní vlně protestů proti působení Andreje Babiše v naší vládě, soustředíce se především na střet zájmů, který je u něj možné pozorovat a také jeho snahu ovlivňovat nezávislost české justice.

Úplně první o sobě 16. května v orlickoústecké Kociánce dali vědět středoškoláci v čele se studenty Gymnázia. 11. června jsme se připojili i my „dospěláci“. Toho dne jsme se setkali na Mírovém náměstí a  připojili se tak k aktivitě spolku Milion chvilek pro demokracii.

Protest jsme zahájili v 18.30 a sešlo se nás více jak 300! Úvodního slova se chopil Štěpán Kraj, člen zapsaného spolku SPOUSTI a bylo přečteno prohlášení vytvořené organizací Milion chvilek pro demokracii. Následně vystoupilo 8 řečníků, kteří se vyjádřili k tématu protestu a měli jste také možnost přihlásit se ke společnému „výletu“ autobusem na Letnou 23. 6., kde proběhne další a doposud největší demonstrace uspořádanou spolkem Milion chvilek pro demokracii, na kterou se chystá již více jak 135 tisíc lidí z celé České republiky.

Za nás SPOUSTI to shrnul předseda Petr Kulhavý: „Nevěřím, že Andrej Babiš odstoupí a sebekriticky vyhodnotí, že náš veřejný prostor zaplňuje jednou svou kauzou za druhou a není tak prostor na důležitější debatu o směřování Česka. Všichni ostatní politici, včetně těch podporujících tuto vládu, ale veřejný protest určitě vnímají a ovlivní jejich budoucí chování. Proto stojí zato jet na další demonstraci do Prahy.“ 

Vidíme se tedy 23. 6. na Letné!

TZ: Ústí ožívá a připojuje se k celostátní vlně protestů! - pdf
Komentáře

Zpět na stránku aktualit

© 2014 Dominika Čermáková