V Ústí nad Orlicí se začíná „vařit“ další ročník Jednoho světa - Spousti

V Ústí nad Orlicí se začíná „vařit“ další ročník Jednoho světa

Tématem letošního ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět se stala spolupráce, která, jak se zdá, v našich podmínkách poslední dobou pokulhává. A právě proto chce 19. ročník Jednoho světa připomenout hodnotu společného úsilí a sdílení. V době populistické rétoriky, negativních diskusí na sociálních sítích a záplavy „fake news“ je spolupráce pozitivní cesta, jak reagovat na rozdělenou společnost v krizi hodnot.

Jeden svět se již po deváté chystá také v Ústí nad Orlicí, kde bude pro diváky připraveno přes dvacet českých a zahraničních filmů, každý promítací den alespoň jedna debata se zajímavými hosty a již tradičně i bohatý doprovodný program. Ten bude mimo jiné sestávat z několika výstav po celém městě, divadelního představení, přednášky o očkování a prodeje Fair trade výrobků.

Charitativním zaměřením pak bude letošní ročník ústeckého festivalu pokračovat směrem, kterým se vydal již minulý rok – jeho podpora bude směřovat na rozvoj veřejného života v Ústí nad Orlicí. Ve druhém ročníku programu Ústí sobě! bude soutěžit pět projektů, které splnily podmínky a budou se tak moci utkat o přízeň diváků, kteří svým hlasem (na základě zakoupení vstupenky) sami rozhodnou, který projekt nakonec získá vybrané finanční prostředky.

Jeden svět v Ústí nad Orlicí se bude konat od soboty 1. do soboty 8. dubna 2017 již tradičně v Malé scéně.

Další informace o Jednom světě včetně letošního vizuálu naleznete na www.jedensvet.cz.

Komentáře

Zpět na stránku aktualit

© 2014 Dominika Čermáková