Knoflíkiáda - od knoflíku k dětem - Spousti

Knoflíkiáda – od knoflíku k dětem

FB-photo2Už jste slyšeli o projektu Knoflíkiáda? Ne? To je ale chyba. Jedná se totiž o krásnou dlouhodobou charitativní akci, jejímž cílem je získávání finančních prostředků na místa, kde je to potřeba. Tento rok probíhá spolupráce s Nadačním fondem „S námi je tu lépe“, se kterým se Knoflíkiáda snaží sehnat prostředky na nový diagnostický přístroj  pro Gynekologicko-porodnické oddělení Orlickoústecké nemocnice. Tento přístroj je určen k monitoringu průběhu těhotenství od 36. týdne a současně v průběhu samotného porodu. Včasnou diagnózou nedostatku kyslíku před narozením miminka a možnosti včasného zákroku při porodu zabrání trvalým zdravotním následkům, které miminku hrozí a budou tak mít větší šanci narodit se zdravá a prožít se svojí rodinou plnohodnotný život.

Druhotným rozměrem Knoflikiády je nasbírat co nejvíce knoflíků jakéhokoliv druhu a velikosti tak, aby mohl padnout Český rekord pod názvem „Nejvíce knoflíků na jednom místě“. Sbírka knoflíků je organizována dobrovolnou kastelánkou Krasavou Šerkopovou z Nového zámečku u Lanškrouna a potrvá do května 2016, kdy bude právě na Novém zámečku provedena kontrola komisařem z agentury Dobrý den z Pelhřimova. Knoflíky lze odevzdávat v Infocentru v Ústí nad Orlicí.

Nám se tento charitativní projekt moc líbí, a proto jsme se jej rozhodli podpořit. Pokud se líbí i vám, Knoflíkiáda, Nadační fond S námi je tu lépe! i my budeme velice vděční za poskytnutí finančního daru :).

Více informací přímo od paní kastelánky v PDF dokument. Rozhodně doporučujeme přečíst :).

Komentáře

Zpět na stránku aktualit

© 2014 Dominika Čermáková