Pod stromeček demisi - demonstrace - Spousti

Pod stromeček demisi – demonstrace

Ústí nad Orlicí se připojuje k demonstraci Milionu chvilek v pondělí 16. prosince

Ústí nad Orlicí, 11. 12. 2019 – Spolek SPOUSTI se ujal role regionálního organizátora demonstrace svolané Milionem chvilek na pondělí 16. prosince. Půlhodinová demonstrace se uskuteční na Mírovém náměstí v Ústí nad Orlicí od 17:00.

Spolek SPOUSTI se dlouhodobě většinově shoduje s postojem Milionu chvilek  ke stavu demokracie v České republice. Souhlasí s aktuální výzvou k demisi současného premiéra ČR Andreje Babiše, a to především proto, že mu jeho stávající obrovské osobní problémy, v podobě obnoveného trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo a výsledného auditu Evropské komise potvrzující jeho střet zájmů, neumožňují spravovat tuto zemi ku prospěchu jejích obyvatel.

„Zhoršující se situace na české politické scéně nám jako aktivním občanům neumožňuje polevit, naopak burcuje nás k ještě větší aktivitě. Kvůli osobním problémům našeho premiéra není prostor řešit zásadní problémy země. Jejich neřešení se dotkne každého z nás, jen to bohužel není ještě tak zřejmé a už vůbec ne vyčíslené. Rádi na Mírovém náměstí uvítáme všechny, kterým není stávající situace lhostejná,“ uvedl Petr Kulhavý, předseda Spolku SPOUSTI.

V současné době probíhají jednání s řadou potenciálních vystupujících. Jejich jména budou zveřejněna co nejdříve. Již nyní je možné potvrdit vystoupení Daniela Dostrašila, pastora Jednoty bratrské, zástupce studentů gymnázia v Ústí nad Orlicí a předsedy spolku SPOUSTI Petra Kulhavého. Součástí programu bude přečtení prohlášení Milionu chvilek a také krátké hudební vstupy.

Pondělní demonstrace představuje jednu z akcí desetidenní vlny protestů po celé České republice, kterou odstartovala demonstrace 10. prosince v Praze na Václavském náměstí.

Kontakt pro demonstraci v Ústí nad Orlicí:

Petr Kulhavý  – tel. 736 436 985 – předseda spolku, kulhavy@spousti.cz

Alice Červinková – tel. 777 929 426 – PR manager, cervinkova@spousti.cz

Komentáře

Zpět na stránku aktualit

© 2014 Dominika Čermáková