"Rychlo-sbírka" pro uprchlíky v jižním Maďarsku

„Rychlo-sbírka“ věcí pro uprchlíky v jižním Maďarsku v Ústí nad Orlicí

uprchliciAsi všichni jsme nějakým způsobem zaregistrovali, že do Evropy utíkají lidé před nebezpečím, které jim v jejich zemi hrozí. Ani nás, SPOUSTI, to nenechává chladné, a proto ve spolupráci s Jednotou bratrskou Ústí nad Orlicí, Gymnáziem Ústí nad Orlicí, Malou scénou Ústí nad Orlicí a okresním spolkem Českého červeného kříže Ústí nad Orlicí pořádáme sbírku pro „uprchlíky“ v jižním Maďarsku. To, co posbíráme, bude Robert Osman (pod záštitou organizace Archa community) osobně v sobotu 12. září  odvážet přímo do Maďarska.

CO je nejvíce potřeba?

Situace se velmi rychle mění a každý den je trochu jiná. Nicméně nejhorší je teď na jihu Maďarska u hranice se Srbskem, kde není v podstatě nic. Lidé se hromadí na poli, je tam zima a není si ani v čem ohřát vodu, natož udělat čaj. Co tedy lidem hledajícím útočiště v těchto končinách pomůže nejvíce:

– stany (i velké), spacáky, karimatky (lidi spí na holé zemi)
– polní kuchyni, hlavně kotlíky (ešusy, prosím, nenoste)
– teplé oblečení všeho druhu a všech velikostí (ponožky, bundy, svetry)
– pevné boty (také všech velikostí)
– pláštěnky
– plínky pro děti, nosičky, vlhčené ubrousky, dámské vložky
– léky hlavně proti boletem a nachlazení, obvazy, náplasti, dezinfekce
– pláštěnky

Nenoste, prosím, oblečení, které je děravé, roztrhané nebo se třeba nedá zapnout. Nejsme vybíraví, ale chceme lidem maximálně pomoci a přivézt opravdu funkční věci, které jim situaci ulehčí.

KAM s věcmi?

Ústí nad Orlicí budou od středy 9. 9. do pátku 11. 9. fungovat dvě sběrná místa. Jedno najdete v Jednotě Bratrské (M.J.Kociana 53 – pod autobusovým nádražím), kde si od vás věci přeberou vždy od 8.00 do 17.00. Druhé sběrné místo je v Malé scéně (Havlíčkova 621), kam můžete věnované věci nosit vždy od 17.00 do 22.00.

Souhlasíte-li s naším názorem, chcete také podat pomocnou ruku a připojit se k této narychlo provedené sbírce, budeme se na vás těšit na obou našich sběrných místech.

Chcete-li vědět nějaké další informace o sbírce, o situaci uprchlíků v Maďarku nebo čemkoliv dalším s věcí souvisejícím, obraťte se na Roberta Osmana (739 434 012), který vám rád vše zodpoví.

uprchlici-partneri

Komentáře

Zpět na stránku aktualit

© 2014 Dominika Čermáková