A Plastic Ocean - Podzimní připomínka Jednoho Světa - Spousti

A Plastic Ocean – Podzimní připomínka Jednoho Světa

Každý rok si připomínáme na podzim či v zimě festival Jeden svět a jinak tomu nebude ani letos. Přijďte v pátek 14. 12. od 20.00 do Malé scény na promítání filmu A Plastic Ocean a ponořte se do hlubin oceánu.

Každým rokem vzniká 300 milionů tun plastového odpadu. Nutno podotknout, že pokud se situace nezmění, do roku 2050 bychom v oceánech mohli vidět plavat více plastu než ryb. „Plast je nejodolnější materiál, který kdy člověk vyrobil. Každý kousek se v určité formě na naší planetě stále nachází,“ dodává k motivaci vzniku filmu režisér.

Režisér a novinář Craig Leeson spolu s rekordmankou ve freedivingu a ekologickou aktivistkou Tanjou Streeter a celým týmem vědců odhalují šokující pravdu o úrovni znečištění a množství plastu v našich oceánech. To, co začíná jako idylický dokumentární film o krásách oceánů, končí alarmujícími záběry plastového podvodního světa.

Film bude promítán v anglickém jazyce s českými titulky.

Po filmu bude následovat beseda s členkou organizace Greepeace Michaelou Nedvedovou o možných alternativách plastů a ochraně planety.

Vstup je volný, promítání však můžete podpořit na www.plastjepast.cz/darujte-nyni/.

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=6zrn4-FfbXw

Více o filmu na: http://www.plasticoceans.org/

Událost na Facebooku

V pátek 14. prosince se na vás budeme těšit v Malé scéně.
Komentáře

Zpět na stránku aktualit

© 2014 Dominika Čermáková