Jeden svět v Ústí nad Orlicí již podesáté! - Spousti

Jeden svět v Ústí nad Orlicí již podesáté!

První polovina dubna je v Ústí nad Orlicí již pevně spojená s festivalem Jeden svět, a ani letos tomu nebude jinak. Jubilejní desátý ročník se bude konat od soboty 7. do soboty 14. dubna tradičně v prostorách Malé scény.

Tématem 20. ročníku Mezinárodního festivalu o lidských právech Jeden svět, který startuje začátkem března v Praze a následně navštíví 36 dalších měst po celé České republice, je aktualizace systému. Zatímco častou hlášku „nevypínejte zařízení, probíhá aktualizace“ dokážeme akceptovat a přístrojům požadovaný čas poskytneme, sami sobě často stejný „luxus“ dopřát nedokážeme. Proto by chtěl letošní festival nabídnout svým divákům prostor pro jejich vlastní „aktualizaci“. „Chceme, aby si diváci návštěvou kina mohli dovolit něco, na co v každodenním životě plném (dez)infromací ze sociálních sítí není čas. Zpomalit a v klidu si vytvořit názor na konkrétní téma, podívat se na věci z různých úhlů pohledu a zasadit si je do kontextu.“ říká ředitel festivalu Ondřej Kamenický.

Festivalový týden v Ústí nad Orlicí nabídne divákům přes dvacet českých i zahraničních filmů s různou tematikou, debaty se zajímavými hosty a bohatý doprovodný program, jehož součástí bude například divadlo či několik výstav. Závěrečným bonbónkem pak bude divadlo Sklep, které přijede se svou inscenací Besídka do Roškotova divadla ve čtvrtek 19. dubna. Předprodej na toto představení už běží a lístek je možné zakoupit v Infocentru v Ústí nad Orlicí za 360 Kč.

Všechny dokumenty letošního Jednoho světa v Ústí nad Orlicí jsou již vystaveny zde na webu v záložce Program JS 2018. Rezervace budou spuštěny 15. 3. v 00:00 a  možnost rezervovat si lístky skončí vždy hodinu před začátkem samotného filmu. Lístky bude také možné kupovat od 15. 3. na prodejnách KONZUM.

Další informace o Jednom světě včetně letošního vizuálu naleznete na webu www.jedensvet.cz.

V dubnu Malé scéně se na vás bude těšit celý tým Spousti :).

1. TZ - Jeden svět 2018 v Ústí nad Orlicí - pdf 2. TZ - Jeden svět 2018 v Ústí nad Orlicí - pdf
Komentáře

Zpět na stránku aktualit

© 2014 Dominika Čermáková