Z Ústí až na konec světa - Spousti

Z Ústí až na konec světa


Číslo projektu
# 4
Jméno a příjmení řešitele projektu
Petr Janota
Členové týmu
Michaela Lžičařová, Šimon Štefanides
Anotace projektu
Hlavním záměrem projektu je natočit dokumentární film o mezinárodní spolupráci partnerských škol Gymnázia Ústí nad Orlicí a australské Ringwood Secondary College. Důležitou součástí projektu je studium přímo na australské Ringwood Secondary College (partnerská škola Gymnázia Ústí nad Orlicí), kde bychom prezentovali Českou republiku a hlavně život v Ústí nad Orlicí. Tímto krokem bychom rádi rozvinuli současné partnerské vztahy na novou úroveň, respektive umožnili studium na partnerských školách dalším studentům. V průběhu projektu by také pravidelně vycházely články v Orlickém deníku popisující život v Austrálii. Plánem je v neposlední řadě i založení internetového blogu, kde by byly dostupné fotografie vystavené po návratu v rámci veřejné expozice.
Cíl projektu
Přiblížení života v Austrálii obyvatelům Ústí nad Orlicí a zároveň prezentace ústeckého regionu a potažmo celé České republiky ve školách v australském Melbourne.

Výstupy projektu
dokumentární film, jeho veřejné projekce, internetový blog, příspěvky v Orlickém deníku, výstava fotografií
Cílová skupina
studenti středních škol, široká veřejnost
Termín realizace
od července do září 2016, projekce dokumentu v říjnu 2016
Celková částka
132 000,-
Požadovaná částka
40 000,-
Poznámka
Budeme se snažit zažádat o dotace další instituce a pokusíme se sehnat sponzory dokumentárního filmu, čímž by daná částka mohla později ještě klesnout. Naším plánem je oslovit i prodejce natáčecí techniky a díky „product placement“ získat lepší techniku.

© 2014 Dominika Čermáková