Terapie na těle i na duši - Spousti

Terapie na těle i na duši


Číslo projektu
# 3
Jméno a příjmení řešitele projektu
Dana Matoušková
Členové týmu
 Dana Matoušková – na práci se seniory se zaměřuje 7 let. Jejím cílem je vytvářet v pobytových službách takové prostředí, aby mohli senioři stárnout s radostí.
Olina Kalousová – o zdravý pohyb obyvatel Domova se stará již 15 let. Olinka dohlédne na správné používání stroje.
Jan Vojvodík – ředitelem Domova od roku 2012. V sociální oblasti však pracuje mnohem déle. Má rád, když se věci hýbou a zajímá se o příležitosti, které příjemcům sociálních služeb otevírají nové možnosti. V projektu bude dohlížet nad jeho technickým zajištěním.

Anotace projektu
U nás v Domově se stárne s radostí, proto se snažíme příležitosti k radosti nejen vyhledávat, ale také vytvářet. V loňském roce jsme začali budovat v areálu Domova rehabilitační hřiště – a má úspěch. Díky darům jsme mohli zakoupit rehabilitační stroje na protažení a posílení horních a dolních končetin. Letos bychom však chtěli jít ještě dál. Rádi bychom zakoupili stroj, který propojuje koordinaci těla a mysli. Naším cílem je tedy pořídit trenažer pro procvičování chodidel a kotníků s psychomotorickými disky – podporuje vědomé ovládání pohybového ústrojí.
Cíl projektu
U nás v Domově se stárne s radostí. Loni jsme vybudovali úspěšné rehabilitační hřiště, letos bychom rádi zakoupili stroj propojující koordinaci těla a mysli – trenažer pro procvičování chodidel a kotníků s psychomotorickými disky, který podporuje vědomé ovládání pohybového ústrojí.

Výstupy projektu
Zakoupení a instalace stroje, který propojuje koordinaci těla a mysli a který budou moct užívat obyvatelé Domova důchodců, příznivci a návštěvníci, všichni další senioři i osoby se zdravotním postižením.

Cílová skupina
Cílovou skupinou jsou obyvatelé Domova důchodců, příznivci a návštěvníci. Hřiště je však otevřené pro všechny seniory a osoby se zdravotním postižením, protože všechny trenažery jsou uzpůsobeny i pro vozíčkáře.

Termín realizace
1. 7. 2017
Celková částka
61.048 Kč
Požadovaná částka
41.048 Kč
Poznámka
Realizace projektu je závislá na získání potřebných finančních prostředků, následně pak zakoupení a montáže trenažeru. Pak už zbývá jen užívání trenažeru s úsměvem a s radostí. Řídíme se heslem: Dobře na duši, dobře po těle 🙂

© 2014 Dominika Čermáková